George Soros wydaje miliard dolarów rocznie na organizacje destabilizujące Europę

George Soros wydaje miliard dolarów rocznie na organizacje destabilizujące Europę. Około 100 organizacji pozarządowych wspiera ściąganie imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy. Jedna trzecia z nich jest finansowana przez Unię Europejską i znanego żydowsko-amerykańskiego bankiera i spekulanta walutowego, Georga Sorosa.

george-soros
Założony przez Sorosa Instytut Społeczeństwa Otwartego wydaje przez rok ok. 1 miliarda dolarów na działania pro-imigracyjne. Według Bernarda Carayon’a, francuskiego ekonomisty i prawnika, organizacja ta ma ogromny wpływ na politykę imigracyjną UE. Finansowane przez niego organizacje lobbują za Europą bez granic. Francuz wspomina tutaj o organizacjach, które w raportach finansowych uwzględniają pomoc od Georga Sorosa, dzięki której do Europy udało się ściągnąć więcej imigrantów. Jest to zarówno wcześniej wspomniany Instytut Społeczeństwa Otwartego, jak i Migration Policy Institute w Waszyngtonie. Co ciekawe, wszystkie działania te były za zgodą Komisji Europejskiej. Inną organizacją silnie wspieraną przez Sorosa jest PICUM, czyli Platforma międzynarodowej współpracy imigrantów bez ważnych dokumentów, zarejestrowana w Brukseli. Również PICUM ma wpływ na decyzje związane z polityką imigracyjną UE.
Jeszcze inną, ważną organizacją jest UNITED for Intercultural Action, która składa się ze skrajnie lewicowych aktywistów. Co istotne, finansowana jest w równych częściach przez Radę Europejską i Open Society George’a Sorosa. Wśród sponsorów działań pro-imigracyjnych jest również spora grupa amerykańskich instytucji, jak chociażby European Stability Initiative czy też Rockefeller Brothers Fund, które zachęcały Niemcy do otwarcia granic i podróżowania bez wiz (imigrantów). Bernard Carayon podsumowuje w wywiadzie- Lista organizacji pozarządowych wspierających masową imigracje do Europy jest jeszcze bardzo długa.

Podziel się:
Posted in Bez kategorii.