Szwajcaria: Wolą zapłacić grzywnę niżeli przyjąć 10 uchodźców

Bogate Szwajcarskie miasteczko Oberwil-Lieli liczące 22000 mieszkańców odrzuciło narzuconą kwotę
imigrantów z Bliskiego Wschodu. Wobec tego woli zapłacić 200 000 franków.

0242 Kopie Oberwil-Lieli hinten Berikon

W Oberwil-Lieli odbyło się referendum w sprawie przyjęcia 10 imigrantów przydzielonych im z 50 tysięcy, których przyjęcie zadeklarował rząd Szwajcarski. Z referendum wynika, że aż 52% mieszkańców jest przeciwko przyjmowaniu jakichkolwiek imigrantów.

W wywiadzie dla MailOnline mieszkaniec Oberwil-Lieli wypowiedział się w następujący sposób: „Nie chcemy ich tutaj, jest to jasne jak słońce. Ciężko pracowaliśmy całe życie. Teraz mieszkamy w uroczym miasteczku i nie chcemy aby zostało ziszczone. Nie jest ono przystosowane do przyjmowania imigrantów. Oni nie będą tu pasować”.

Po nagłośnieniu tej informacji lewicowe media zaczęły nazywać mieszkańców rasistami. Burmistrz Oberwil-Lieli Andreas Glarner, odpiera zarzuty jakoby mieszkańcy szwajcarskiego miasteczka mieli być rasistami: „Nie powiedziano nam czy w liczbie dziesięciu jaką mamy przyjąć są jedynie syryjscy uchodźcy czy również imigranci ekonomiczni”, „Tak, należy im pomagać, ale w obozach które znajdują się bliżej ich własnego domu. Pieniądze można im wysłać, ale osiedlanie ich tutaj będzie wysłaniem mylnego sygnału. Inni aby tu przybyć będą ryzykować swoje życie. Podejmą niebezpieczną przeprawę przez ocean przy okazji opłacając przemytników. Oni nie przywykli do nauki obcego języka, a jeśli niektórzy z nich mają dzieci, szkoły będą musiały skoncentrować się na ich potrzebach edukacyjnych.”- zaznaczył burmistrz.

M.K.

 

 

Podziel się:
Posted in Bez kategorii.